רופא השיניים ביצע רשלנות? כל המידע שאתם חייבים לדעת

עורך דין דיני עבודה- פותר בעיה

כשאנחנו הולכים אל רופא מסוים, ובפרט רופא שיניים, הציפייה שלנו ממנו היא מאוד פשוטה.שהטיפול שהוא מספק לנו יהיה מקצועי, נכון ואחראי. אנחנו מצפים שהוא ידע מה לעשות ושיעשה זאת על הצד הטוב, בלי טעויות ובלי לגרום לנזק או לבעיה איתה אנחנו מתמודדים להתעצם.

לצערנו הרב, לא פעם זה לא מה שקורה. אנחנו מוצאים את עצמנו בסיטואציה הפוכה. הרופא מספק לנו טיפול, אך הוא נוקט בגישה לא נכונה, רשלנית, אשר גורמת לנו נזק משמעותי יותר ולעיתים אפילו בלתי הפיך. מקרים כאלה עונים על ההגדרה של רשלנות רפואית.

מה מוגדר בתור רשלנות רפואית?

לפני שאנחנו נסביר כיצד מתנהלים במקרה של רשלנות רפואית, למי אנחנו צריכים לפנות ומה בעצם אנחנו יכולים לעשות במקרה כזה, חייבים להסביר בקצרה, לא כל מקרה של טיפול לא מוצלח יוגדר כטיפול רשלני. עולם המשפט ועולם הרפואה בנקודות ההשקה שלהם, מכירים בכך שישנם טיפולים רפואיים שאינם מצליחים כי המצב הוא מסובך ואין דרך להתמודד איתו, גם אם הרופא ניסה ועשה כל מה שאפשר.

רשלנות רפואית מוגדרת בצורה מאוד ברורה בחוק. מדובר על מקרים, בהם רופא פועל באופן שנוגד את הטיפול הסביר, באופן מנוגד למה שאמורים לעשות במקרה המדובר ובצורה שפוגעת בכוונה או לא בכוונה במטופל. מעבר לכך, יש צורך להוכיח שהטיפול הרשלני אכן גרם לנזק למטופל, באופן ישיר, עקיף, בטווח זמן קצר או ארוך, לצמיתות או באופן זמני.

טיפולי שיניים ורשלנות רפואית

בכל היבט הקשור לרפואה, ייתכן מצב של רשלנות רפואית. גם במקרים של טיפול שיניים. זה יכול לבוא לידי ביטוי אם הרופא משתמש בחומרים לא נכון, מבצע תוכנית טיפול לא מתאימה למטופל, עוזב את הטיפול באמצע, או פועל צורה לא סבירה במהלך הטיפול ובכך פוגע במטופל. חשוב להדגיש, שזה נכון לא רק לגבי הרופא אלא גם לגבי הצוות שאיתו ובכלל כל מי שקשור לטיפול כך או אחרת.

עורך דין רשלנות רפואית אליו נפנה במקרה של תביעת רשלנות, ירצה להכיר את המקרה היטב, ולשם כך הוא יגבה מאיתנו, יבין בדיוק איזה סוג טיפול היינו אמורים לקבל ומה באמת סיפקו לנו הרופא והצוות שלו. כמו כן, הוא יגבה עדויות מהרופא והצוות, וכן ישתמש בעדים מומחים, רופאים אחרים, בשביל לוודא שאכן מדובר בטיפול לא סביר ורשלני.

כל מה שצריך לתביעת רשלנות רפואית

מעבר לעדויות שלנו ושל הרופא, וכן לעדים מומחים מטעמנו, אזי עורך דין רשלנות רפואית גם ישתמש בכל המסמכים הקשורים לטיפול, על מנת לבחון מה הרופא היה אמור לעשות ומה הוא ציין שהוא עשה, כמו כן, הוא ישתמש במקרי עבר, תקדימים קודמים, בשביל לבחון את המקרה שלנו מול מקרים אחרים וכיצד הם נבחנו והסתיימו.