המדריך המלא לבחירת פינת אוכל מושלמת לבית

פינות אוכל נפתחות

בכל בית, אפשר למצוא פינה אחת או יותר שמסמלות אותו, מאפיינות את מי שמתגורר בו, ומעבר לזה, מספקות לו בסיס עיצובי ייחודי. בבתים רבים מדובר בנקודה אחת ספציפית, יש בתים, בוודאי בתים גדולים, בהם אפשר למצוא יותר מנקודה אחת ייחודית, יפה ומעניינת.

בדרך כלל כשמדובר על פינות המאפיינות את הבית, הכוונה לפריטי ריהוט ייחודים, שונים, כאלה שאי אפשר להימנע מהנוכחות שלהם ואי אפשר שלא לשים לב אליהם. לכן גם מדובר בפריטי ריהוט גדולים ולא דברים קטנים שאפשר לפספס. הנוכחות היא חלק מהעניין.

פינת אוכל – פינה עם נוכחות

אין ספק, פינות אוכל נפתחות הן דוגמא טובה לפריט ריהוט עם נוכחות גבוהה, פריט ריהוט שיש לו השפעה משמעותית על העיצוב של החלל בו הן ממוקמות ובכלל על הבית. במקרים רבים, פינות אוכל מאפיינות את יושבי הבית בצורות שונות.

זו אחת הסיבות מדוע אנחנו נשקיע הרבה מאוד זמן ומשאבים בבחירת פינת אוכל. מאחר וקיים קטלוג עשיר של פינות אוכל נפתחות, עלינו לדעת כיצד לבחור פינת אוכל שתשרת אותנו גם מבחינת עיצוב, אך בראש ובראשונה, מבחינה פרקטית במשך תקופה ארוכה.

כיצד בוחרים פינת אוכל בצורה נכונה?

לפני שנציג פרמטרים שונים לבחירה של פינות אוכל נפתחות בצורה נכונה, חשוב להדגיש, להבדיל מפריטים אחרים בבית, כולל פריטי ריהוט מסוימים, הרי שפינת אוכל רוכשים פעם אחת, והיא אמורה לשרת אותנו במשך שנים ארוכות. כלומר, מדובר ברכישה לטווח ארוך. על כן אנחנו צריכים לתכנן, לחשוב ולבדוק היטב את הנושא, לפני שנשקיע בפינת אוכל כזו או אחרת.

הפרמטר הראשון לבחירה של פינת אוכל, הוא השטח שעומד לרשותנו. אנחנו לא נרצה לקנות פינת אוכל גדולה מדי, שכן אז לא נוכל להציב אותה במקום המיועד לה. מצד שני, אנחנו גם לא נרצה לקנות פינת אוכל קטנה מדי, אז לא נוכל ליהנות ממנה כפי שאנחנו מעוניינים ומצפים. לכן חשוב לשים לב לשטח שעומד לרשותנו.

כשאנחנו מתייחסים לשטח, חשוב להתייחס לעובדה שאם רוכשים פינת אוכל נפתחת, יש לוודא שאכן ניתן לפתוח את השולחן בצורה פשוטה, נוחה ובטוחה, וכל אחד אשר יישב סביבה השולחן, ירגיש בנוח.

הפרמטר השני הוא החומר ממנו עשויה פינת אוכל. אנחנו יכולים למצוא פינות אוכל נפתחות, הן מעץ מלא, הן מזכוכית, שיש ומחומרים אחרים. חשוב לבחור פינת אוכל מחומר איכותי, עמיד וחזק שיכול לשרת אותנו במשך שנים רבות ויהיה לנו קל גם לתחזק וגם לנייד את פינת האוכל בצורה נוחה ובטוחה.

הפרמטר השלישי הוא כמובן העיצוב של פינת האוכל. אפשר למצוא מגוון עיצובים, אלה נבדלים אחד מהשני, הן בסגנון, הן בצבעים, ובהיבטים אחרים. אנחנו צריכים לבחור פינת אוכל שתתאים לחלל בו אנחנו רוצים להציב אותה, ובאופן כללי אמורה להתאים למי שאנחנו ולאופן בו אנחנו רוצים לאפיין את המקום.