הפלגה בים התיכון – ליהנות מחוויה של פעם בחיים

הפלגה בים התיכון – ליהנות מחוויה של פעם בחיים

כשאנחנו חושבים על נופש בים התיכון, אז בדרך כלל אנחנו מכוונים לסופשבוע בקפריסין, סופשבוע ביוון, אולי למספר ימים באיטליה או במדינה אחרת ששוכנת לחופיו של הים התיכון. בדרך כלל אנחנו מכוונים לנופש אליו אנחנו אמורים לצאת בטיסה ולשהייה במלון מקומי.

אך קיימת לנו אופציה נוספת, אופציה לא פחות טובה, בתנאי כמובן שאנחנו משקיעים בה את מה שאנחנו יכולים מבחינת העלויות שלה ומבחינת תנאים אחרים. הכוונה להפלגת נופש במימי הים התיכון. מדובר בסוג נופש אחר, הרבה יותר ממושך, הרבה יותר ייחודי יש לומר, ומן הסתם, לא פחות מעניין ומאתגר.

לפני שנסביר כיצד זה מתבצע, מהיכן וכדומה, חשוב להבהיר, נופש כזה יכול להימשך מסגרות זמן שונות. הוא יכול להימשך ימים ספורים והוא יכול להימשך שבוע ויותר. אנחנו יכולים ליהנות מהפלגה כזו סביב מדינה ואזור מסוים והוא יכול להיות הרבה יותר מקיף ולכלול מגוון מדינות עם עצירות בשורה של נמלים. במילים אחרות, יש לנו הרבה מאוד אפשרויות, הרבה מאוד מבחר. אנחנו רק צריכים להחליט לאן אנחנו רוצים לשוט, מה הם התנאים שעומדים לרשותנו ומה הן היכולות הכלכליות שעומדות לרשותנו

הפלגה בים התיכון היא דבר מאוד מקובל ופופולארי, הן בקרב תיירים ישראלים מכל שכבות הגיל וכן בקרב תיירים מכל העולם. אנחנו יכולים למצוא זוגות צעירים, משפחות, הורים לילדים, זוגות מבוגרים, יוצאים לנופש כזה ונהנים ממגוון רחב של אפשרויות. כל אחד בוחר מתי לצאת, באיזו תקופה, לאן ועם מי. מן הסתם, כל הפלגה היא שונה ומכאן שגם כוללת מסלול ויעדים אחרים.

מה הרעיון של הפלגה בים התיכון?

אפשר לבחון שתי נקודות יציאה להפלגה כזו. נקודה אחת היא ישראל, דרך אחד הנמלים הימיים שעומדים לרשותה. נקודה שנייה שנחשבת פופולארית יותר, היא דרך נקודת יציאה ממדינה מסוימת. טסים אליה ומשם הספינה מפליגה. כאמור אפשר לבחור שהמסלול יכלול מספר מדינות ואפשר שהוא יכלול רק מדינה מסוימת. חשוב להדגיש, הבחירה במדינה כזו או אחרת, נובעת משיקולים שונים, כלכליים, תרבותיים, היסטוריים, תקופות ועוד. כל אחד בוחר לאן הוא רוצה להפליג וכמה זמן הוא רוצה להיות שם.

ההפלגה מתבצעת באופן הבא. אנחנו מקבלים חדר בספינה, פלוס אפשרות להשתמש וליהנות בכל מה שיש לספינה להציע. למשל, חדרי אוכל, מסעדות, קפיטריות, חנויות, חדרי כושר ועוד. הספינה היא למעשה מלון צף שמאפשר לנו ליהנות משלל פעילויות והפעלות שונות.

הפלגה בים התיכון היא דבר מאוד פופולארי ומקובל, גם היום, למרות שיש לנו אפשרות להגיע אל כל מדינה באמצעות שורה של טיסות זולות. ההפלגה נחשבת מאוד פופולארית, בין היתר בזכות העובדה שמדובר בחוויה ייחודית, שונה, חוויה שאנחנו לא מכירים משום מקום אחר, מעבר לכך, שבאופן יחסי למה שאנחנו מקבלים במהלך הספינה, מדובר על הפלגה זולה יחסית.

עוד נקודה שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, במהלך ההפלגה אנחנו יכולים לרשת במקומות שונים, זה מאפשר לנו לבקר בשלל יעדים, לשהות בכל מקום מספר שעות ולנסות לנצל אותו עד תום. כך אנחנו לומדים להכיר תרבויות שונות, כך אנחנו לומדים להכיר אנשים מקומיים, מטבחים שנים ועודץ

חשוב לומר, אם אנחנו בוחרים לצאת להפלגת נופש ליעד כזה או אחר במועד מסוים, מוטב להזמין מקום מראש, מספר חודשים לפני מועד ההפלגה, מאחר וסביר להניח שלא רק אנחנו נרצה לצאת להפלגה, ועל מנת שנוכל ליהנות מחדרים ברמה גבוהה ומכל שאר השירותים עלינו לשמור לעצמנו מקום על הספינה.