מהם מדחסים בורגיים ומה היתרון שלהם?

מדחסים בורגיים

כל מי שמתעסק בתחום תעשייתי, אשר מטרתו לייצר מוצרים שונים או לבצע תהליכים בשלבי יצור והפקה, יודע שישנן מכונות שונות אשר מטרתן לאפשר את ביצוע התהליך בצורה אפקטיבית ומסודרת עד כמה שאפשר. אותן מכונות כוללות בתוכן מרכיבים שונים אשר בלעדיהם אי אפשר לבצע את התהליך ולהביא לייצור המוצר או התהליך בסופו של דבר.

אחד האלמנטים החשובים ביותר לשם כך, הם מדחסים. מדחס הוא כלי אשר מטרתו לדחוס אוויר באופן כזה שאפשר לייצר אנרגיה אשר בסופו של דבר מניע תהליך בתוך המכשיר. התועלת שהאנרגיה יוצרת היא משמעותית וגבוהה, פי כמה, בזכות עבודתו של המדחס.

מה זה מדחסים בורגיים?

אחד מסוגי המדחסים הנפוצים והחשובים ביותר, הם מדחסים בורגיים. מדובר על סוג מדחס שהפך להיות מאוד פופולארי בשנים האחרונות, בין אם זה בזכות העובדה שהוא מייצר תהליך עבודה מאוד פשוט, יעיל ונקי, וכן בזכות העובדה שהוא יכול להתאים לסוגים שונים של תעשיות, בפרט תעשיות קלות.

מדחסים בורגיים פועלים בזכות מנוע, אשר מסתובב באופן כזה שגורם לגז שבפנים להידחס, זאת מבלי שיש צורך להשתמש במשאבות חיצוניות, כולל משאבות שמן. הוא נע טוב יותר על הצירים, ומאפשר יצירת לחץ באופן טבעי מבלי להשתמש בחומרים חיצוניים.

מדחסים בורגיים פועלים, בין היתר, בזכות חיישנים אשר מעניקים הגנה למדחס ומאפשרים לכל מי שעובד איתו, לקבל התרעות על בעיות ותקלות אשר עלולות להיווצר בטיפול או בדרכי התחזוקה של המכשיר. חשוב לציין, במדחסים המתקדמים, אפשר למצוא מערכות שיוצרות תיאום טוב יותר הן לביצוע העבודה והן לבקרה.

מה היתרונות של מדחסים בורגיים

כאמור, מדובר על מדחסים שעובדים בצורה הרבה יותר פשוטה, הרבה יותר יעילה, מבלי שיש צורך להשתמש בחומרים ואלמנטים חיצוניים, אשר עלולים גם להקשות על תהליך העבודה, גם לייצר בלאי וכן לייצר לכלוך.

מעבר לכך, מדחס בורגי הוא הרבה יותר נמוך, הוא מכיל מעט מאוד חלקים באופן יחסי, וכן ניתן לנייד אותו ממקום למקום בצורה נוחה. לכן, אם מדובר בתעשייה אשר מבצעת עבודות ושירותים בשטח, אז ניתן לנייד את המדחס ממקום למקום בצורה נוחה וקלה.

יתרון נוסף זו מהירות העבודה שלו. מדחס זה עוד בצורה הרבה יותר מהירה מאשר מדחסים אחרים, למשל מדחס בוכני. הוא מסתובב מהר יותר, כמעט כפול מאשר מדחסים אחרים. זה מאפשר לייצר תהליך עבודה יעיל יותר, אפקטיבי יותר ובוודאי הרבה יותר מהיר.

כיצד רוכשים מדחס בצורה נכונה

על מנת ליהנות מיעילות מדחס בורגי, חשוב לקנות מוצר שעונה על הצרכים של מקום העסק, בין אם זה על פי אופי העבודה שהוא מבצע, אופי תהליכי הייצור והשירות שהוא מספק, וכן על פי אופי השימוש המתבקש במדחס זה, בין אם בשטח ובין אם במפעל עצמו.