מחזור משכנתא – האם זה טוב בשבילכם?

מחזור משכנתא

תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: אתם זוג צעיר, יש לכם עבודה עם הכנסה טובה מאוד, הצלחתם לחסוך הון עצמי אשר ביחד עם משכנתא מהבנק, תוכלו לרכוש את בית החלומות שלכם. המצב שלכם כרגע טוב, ולכן אתם בוחרים מסלול אשר נראה לכם משתלם כרגע.

בעוד כמה שנים אתם עלולים למצוא את עצמכם בסיטואציה אחרת לגמרי. יהיו לכם ילדים אז ההוצאות יגדלו, ייתכן וההכנסה כבר לא תהיה כזו גבוהה, ואולי בכלל הסטטוס המקצועי שלכם ישתנה. בסיטואציה כזו תצטרכו לעשות חושבים, כיצד להתמודד עם החזר המשכנתא שעליכם לשלם מדי חודש.

איך מחזירים את המשכנתא כשהמצב הכלכלי משתנה?

אחת האופציות העומדות לרשותכם כאשר המצב הכלכלי משתנה, הוא מחזור משכנתא. מדובר על תהליך במסגרתו לוקחים את המשכנתא הישנה ומשנים אותה, בהתאם לתנאים החדשים שנוצרו עם הזמן. כך אם היכולות הכלכליות שלכם השתנו לרעה, אתם יכולים לבקש מחזור של תנאי המשכנתא, בשביל שיהיה לכם נוח יותר להחזיר אותה.

מבחינתכם זה יתרון, שכן זה יכול להקל עליכם ולספק לכם אורך נשימה להחזר בתנאים המתאימים לכם יותר, וכן תוכלו להתמודד טוב יותר עם חשבון ההוצאות שעומד לרשותכם. גם הבנק מרוויח מכך, מאחר ובצורה כזו, הוא מקבל מכם את המשכנתא במלואה וכן הוא יהנה מטווח ריביות הרבה יותר ארוך.

לא רק במקרים קשים, גם במקרים טובים

נהוג לבצע מחזור משכנתא כאשר נמצאים בתנאים כלכליים פחות טובים, אך הרבה מאוד אנשים נוהגים גם לבצע מחזור אם התנאים השתנו לטובה. למשל, אם גובה ההכנסות של בני הזוג עלה וחשבון ההוצאות פחת, אז הם ירצו להפחית את משך זמן המשכנתא ולכן יבקשו למחזר בשביל לקצר אותה.

במצב כזה, סביר שהבנק ידרוש פיצוי על השינוי בתנאי המשכנתא מאחר והוא עלול להפסיד מכך שבני הזוג מקצרים את תקופת המשכנתא. להבדיל ממצב בו הם מבקשים להאריך את תקופת המשכנתא, אז הבנק מרוויח, כאמור, טווח זמן ריביות ארוך יותר מהמתוכנן.

כיצד עושים מחזור בצורה נכונה

לפני שניגשים לתהליך של מחזור משכנתא חשוב לבחון היטב את המצב הכלכלי ולראות האם זה בכלל משתלם. ייתכן מאוד שאם עורכים בדיקה מדוקדקת מגלים שלא כך המצב. לכן, יהיה נכון לבחון את התהליך לפני כן ובהתאם להחליט האם זה משתלם. אפשר לעשות את הבדיקה על פי גובה הכנסות והוצאות צפויות וכן על פי המסלולים השונים שהבנק מציע.

פנו עוד היום ותבצעו מחזור בתנאים משתלמים עבורכם

אם אתם מעוניינים לערוך מחזור משכנתאות בצורה בטוחה ונוחה, תבחנו היטב את ההצעות בשוק, מה יכול להתאים לכם ובהתאם לכך תקבלו החלטה. עליכם לקבל החלטה שתשפיע על דרך הפעולה לאורך זמן, באופן כזה שישרת אתכם מבחינה כלכלית עד לסיום מועד תשלום המשכנתא במלואה.