כך תבחרו פרקטים לחלל הבית

פרקטים

בין אם אתם מחפשים אחר פרקט למינציה מעוצב, או שמא אתם רוצים פרקט עץ בבית, תצטרכו לדעת כיצד לבחור אותו. בחירת הפרקט היא בחירה מהותית המשליכה ומשפיעה ישירות על עיצוב הבית, אבל לא רק. אם למשל אתם חובבי ניקיון מושבעים ומשתמשים בהמון מים במהלך ניקוי הבית שלכם, זה ישפיע לכם על אופן תחזוקת הפרקט. בואו נבין כיצד. 

מחפשים אחר התקנת פרקט לבית, לסלון, לחדר השינה או לכל חלל אחר בבית? אם ככה, אנחנו רוצים לדבר אתכם על סוגי פרקטים ועל התחזוקה שלהם. אחד הדברים שהכי חשוב לדעת הוא, הנושא של תחזוקת הפרקט. ישנם פרקטים מסוימים שלא אמורים לבוא במגע עם מים, ככה שאתם צריכים לקחת את זה בחשבון. אם אתם משתמשים במים רבים במהלך ניקיונות הספונג'ה שלכם, אתם מוזמנים להתקין פרקט חסין נגד מים. כך תוכלו להשתמש בכמה מים שתרצו ועדיין לא תפגעו בפרקט. 

פרקט למינציה או פרקט עץ? 

אם אתם מתלבטים בין פרקט למינציה לפרקט עץ, אנחנו כאן כדי להגיד לכם שיש הבדל משמעותי בין סוגי הפרקטים האלו. בעוד שפרקט העץ יצריך ממכם תחזוקת עץ, פרקט למינציה יצריך ממכם ניקוי עם חומרי ניקוי בלבד. פרקטים שעשויים עץ, בניגוד לפרקט למינציה, הם פרקטים שצריכים אפילו שימון מדי פעם, שיוף ועוד טיפולי עץ שונים. 

בסופו של דבר, צריך לקחת בחשבון גם את הנושא של התקציב, לא רק את הנושא של סוג הפרקט. המלצה שלנו, תמיד יהיה כדאי לערוך השוואת מחירים בין סוגי פרקטים לבית. לאחר שתערכו את מחקר השוק, תוכלו לבחור בפרקט הנכון לכם ביותר. 

מה לגבי חיפוי שעם לרצפה ולקירות?  

אם אתם שוקלים התקנת חיפוי שעם לקירות או בתור ריצוף, זו אחלה אופציה. חיפוי שעם יכול להוות חלופה מאוד זולה ואטרקטיבית לפרקטים, וגם אותו רוכשים לפי מ"ר. לרוב, תוכלו לרצף את כלל הבית במחירים של מאות שקלים בודדים. 

אם אתם בוחרים בהתקנת פרקטים בבית, כמובן שהמחירים יהיו גבוהים ממחירי חיפוי השעם. אבל יחד עם המחירים הגבוהים יותר, תוכלו גם להנות מעיצוב מרהיב של הבית. אם ככה, כנראה שהכול עניין של תקציב וטעם אישי בעיצוב הבית. 

ריצוף או פרקטים בבית?

בעוד שישנן מרצפות מסוגים שונים ומגוונים, יש גם סוגי פרקטים לבית. ההחלטה אמורה ליפול בדרך כלל על התקציב, אבל לא רק. זה עניין של טעם אישי, ככה שקשה להגיד מה עדיף. אם הטעם שלכם נוטה לכיוון של פרקטים, תוכלו להתקין כאלו מסוגים שונים, כולל פרקטים נגד מים. 

אם הטעם שלכם הוא ריצוף, תוכלו להתקין ריצוף ובעתיד, אם תחליטו שלא מתאים לכם הריצוף, תוכלו לחפות אותו בעזרת חיפוי שעם. כך או כך, תבחרו נכון ותוכלו להנות מהעיצוב המשודרג של הבית. ואל תשכחו תמיד לערוך מחקר שוק לפני ההתקנה.