עורך דין גירושין – כיצד בוחרים את האיש הנכון

עורך דין גירושין

אחד התהליכים המורכבים והקשים ביותר שאדם בוגר יכול לעבור, הוא הליך גירושין. מדובר על הליך שאף אחד מאיתנו לא חולם ולא רוצה לעבור, אך לצערנו זה יכול להגיע למצב כזה, אם חס וחלילה הנישואים לא מסתדרים ויש צורך לפרק אותם.

זוגות מחליטים להתגרש מסיבות שונות. יש מי שבוחר לעשות זאת בצורה יפה, מכובדת והגונה, אך יש מי שבוחר או נאלץ לעשות זאת בצורה אחרת, קשה ולא נעימה. הליך גירושין, כידוע, כולל בתוכו הרבה אמוציות, ולא תמיד שני הצדדים בוחרים להתנהל בצורה רציונלית על פי מה שטוב להם, אלא יותר באופן אמוציונאלי בשביל לפגוע בצד השני.

מה חשוב לדעת על הליך גירושין

בעיקרון, הליך זה כולל הפרדת כוחות וניתוק הקשר הזוגי בין השניים, אך יחד עם זאת, אם יש ילדים בתמונה, הרי שצריכים גם לשמור על מערכת יחסים, קשר מסוים, בצורה רשמית, באופן מסודר, על פי הסכם אשר צריך להיות מקובל מבחינה משפטית.

תהליך גירושין כולל התייחסות לשלוש-ארבע נקודות עיקריות. משמורת ילדים והסכמי ראיה, תשלום מזונות לאישה ולילדים, וחלוקת רכוש בין השניים, בין אם מדובר על רכוש פרטי ובין אם מדובר על רכוש עסקי, בהנחה ויש לבני הזוג עסקים משותפים. ההסכם צריך להתקבל בבית משפט וכמובן צריך להיות מבוצע על ידי שני הצדדים כלשונו.

מדוע תפקידו של עורך דין בתהליך?

אחד הגורמים המשמעותיים ביותר בתהליך הוא עורך דין גירושין אשר כל אחד מהצדדים אמור לשכור. מדובר בגורם מקצועי שאמור לייעץ, ללוות ולייצג את הלקוח, בין אם זה מול הצד השני ובין אם זה מול השופט בתהליך.

תפקידו של עורך דין גירושין הוא לבחון את הסיטואציה ולהציע ללקוח שלו, את האופציה הטובה ביותר עבורו. למשל, האם נכון מבחינתו להתפשר או להילחם על כל מה שמגיע לו על פי חוק. צריך לציין, אם שני הצדדים בוחרים לבצע תהליך גירושין בהסכמה, אזי הרבה פעמים תפקידם של עורכי דין הוא רק לנסח הסכם שיהיה מקובל על שני הצדדים ולהציג אותו בפני בית המשפט.

כיצד בוחרים עורך דין?

מאחר ויש לעורך דין תפקיד משמעותי בהליך גירושים, בין אם זה בשביל לייצג את הצדדים השונים, בין אם זה בשביל לעזור להם להגיע להסכם אשר יהיה מקובל על ידי בית המשפט, הרי שכל צד צריך לבחור עורך דין בצורה נכונה ומקצועית.

ראשית, חשוב לבחור עורך דין עם ניסיון, גורם מקצועי שאפשר לסמוך עליו ועל יכולותיו לבצע את התהליך בצורה מסודרת ונכונה, וכן בצורה מהירה לשביעות רצונם של הצדדים. צריך לזכור, בסופו של דבר תפקידו לייצג בצורה טובה ביותר את האינטרס של הלקוח, מתוך הבנה והתחשבות באופי התהליך וסוג היחסים שרוצים לייצר או לשמור עם הצד השני.