רכבים מסחריים להשכרה – היתרונות של השכרה

רכבים מסחריים להשכרה

בתור בעלי עסק, לא פעם אנחנו נדרשים לצי רכבים שישרת אותנו, זה נכון אם אנחנו מחזיקים עסק שאמור לנייד מוצרים וציוד ללקוחות או למקומות שונים, וזה נכון אם אנחנו מספקים שירותים מקצועיים לגורמים שונים, ובוודאי אם אנחנו מספקים שירותי הסעות, לעובדים או ללקוחות.

מן הסתם, בכל אחד מהמקרים הנ"ל, הרכב שישרת אותנו הכי טוב יהיה רכב מסחרי. זה רכב עבודה, רכב גדול שיכול להכיל ציוד, מוצרים ואנשים, זה רכב שנוכל להשתמש בו בצורה אופטימאלית בשביל למלא את יעדי העסק.

השאלה הנשאלת היא, האם עלינו לחפש רכבים מסחריים למכירה או שמא, אנחנו צריכים לחפש רכבים מסחריים להשכרה. זו שאלה מהותית, לא רק בהיבט הכלכלי שלה אלא גם בהיבטים אחרים, ארוכי טווח כפי שנוכל לראות מיד. לשמחתנו, יש מספיק מקומות שמציעים לנו את שתי האפשרויות גם יחד, או כל אפשרות בנפרד, לשמחתנו, אנחנו יכולים ליהנות משני השירותים בתנאים שונים, עלויות שונות, וכל כן, כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לבחון מה נכון עבורנו, ולהחליט, האם עדיף לנו לרכוש או לשכור.

לפני שאנחנו נסביר על בסיס מה נגיע להחלטה, חשוב לציין, בשני המקרים אנחנו יכולים להתאים את עצמנו עם הזמן, מן הסתם, יהיה הרבה יותר קל לעבור מהשכרה לרכישה מאשר מרכישה להשכרה, אך אפשר למצוא פתרונות לכך, כמו כן, אנחנו צריכים לזכור, שלא מדובר רק בשאלה כלכלית אלא גם בשאלה עם היבטים נוספים שיכולים להשפיע על ההחלטה שלנו

השכרה או רכישה- מה נכון עבורנו?

אם נבחן את השאלה רק מבחינה כלכלית, לא בטוח שנמצא תשובה חד משמעית. מצד אחד, כשאנחנו רוכשים רכב, יש עלינו הוצאה כלכלית לא קטנה, אך זו הוצאה שנוכל להחזיר, לפחות חלקה, בעת שנמכור את הרכב. כשאנחנו שוכרים רכב, הוא לא שלנו ועלינו להחזיר אותו לחברה בסוף השימוש.

אך יש היבטים אחרים שיכולים לספק לנו תמונה קצת יותר ברורה. למשל, השאלה עד כמה אנחנו מחויבים לרכב. כשאנחנו רוכשים אוו, אזי שאנחנו מחויבים לו באופן מלא, עד שנחליט למכור אותו. לעומת זאת, אם אנחנו שוכרים רכב, זה משהו אחר, שכן אנחנו יכולים להחליט שאנחנו לא צריכים אותו יותר או מעדיפים לעבור לרכב אחר. יותר קל לנו לוותר עליו.

עוד נקודה שאנחנו צריכים לקחת בחשבון היא, מה בעצם אנחנו צריכים. יש מקרים בהם יידרש מאיתנו להחזיק רכב באופן קבוע, בוודאי אם אנחנו זקוקים לו כל הזמן, בלי הפסקה. לעומת זאת, במקרים רבים, נגלה שאנחנו צריכים להשתמש ברכב לעיתים מזדמנות, ועל כן, אין סיבה שנחזיק רכב משלנו, אנחנו יכולים לשכור רכב.

לפני סיום נדגיש, הבחירה בעסקה כזו או אחרת, חייבת להתבצע קודם כל, על פי סוג ואיכות הרכב.