עוברים דירה? כך תצרו חדר אמבטיה מפנק

מעבר דירה פותח בפנינו הרבה מאוד אפשרויות. הוא מאפשר לנו לא רק לפתוח דף חדש בחיים ולא רק להתחיל תקופה חדשה, בין אם זה בכל מה שקשור להיכרות עם אנשים חדשים, סביבה חדשה, אפשרויות חדשות שלא הכרנו בעבר ועוד, אלא גם בכל מה שקשור לאיכות החיים שלנו ולשגרה היומיומית.

זה בא לידי ביטוי, למשל, באופן בו אנחנו בוחרים לתכנן ולעצב את הדירה החדשה, כך שאנחנו נוכל לנצל את היתרונות שלה בצורות שונות, באופן אופטימלי, ולייצר לעצמנו סביבת חיים הרבה יותר נעימה ומיוחדת, אשר תספק לנו, כאמור, איכות חיים טובה יותר, שגרת חיים נעימה יותר.

נהוג לחשוב שזה נכון לגבי תכנון ועיצוב חדרי שינה, סלון ומטבח, שכן אלו החדרים העיקריים בהם אנחנו משתמשים במהלך היום. שם אנחנו ישנים, מבשלים ואוכלים, שם אנחנו מארחים חברים ובני משפחה, מאחסנים את הדברים החשובים עבורנו ועוד. אך זה יכול לבוא לידי ביטוי גם בחדרים אחרים, למשל, ביצירת חדר אמבטיה מפנק.

איך יוצרים חדר אמבטיה מפנק?

ישנן סיבות שונות מדוע נרצה לייצר חדר אמבטיה מפנק. מעבר לעובדה שזה תמיד נעים להיכנס לחדר שמעוצב בצורה יפה, מתוכנן נכון ומספק אווירה טובה, הרי שיש לחדר אמבטיה תפקידים שונים בחיינו. בסוף יום עבודה כשאנחנו רוצים להתקלח ולהתרענן, נעדיף לעשות זאת בחדר מעוצב יפה, חדר שמספק לנו תחושה טובה. זה נכון גם כשנקום בבוקר ונרצה לעשות מקלחת וגם במקרים אחרים במהלך היום.

בשביל לייצר חדר אמבטיה מפנק, אנחנו צריכים להשתמש בפריטים וריהוט מתאים. למשל, אנחנו צריכים להתקין ארונות אמבטיה שיכולים לאפשר לנו לאחסן פריטים שונים בצורה נוחה ומסודרת. יש לנו אפשרות למצוא מגוון רחב של ארונות אמבטיה בשלל צבעים, שלל עיצובים, גדלים ועיצובים שונים. עלינו להחליט איפה בדיוק נרצה להתקין אותם בשביל שנוכל להפיק מהם תועלת רבה.

מלבד ארונות אמבטיה, אנחנו צריכים גם להחליט איזו אמבטיה נתקין בחדר. למשל, אנחנו יכולים לבחור באמבטיה מלבנית רגילה, אמבטיה עגולה גדולה, יש לנו אפשרות גם להתקין רק מקלחון, אם השטח של החדר איננו מאפשר לנו להתקין אמבטיה רגילה. מעבר לכך, נצטרך להחליט איך לצבוע את החדר, איך לעצב אותו ובאילו אלמנטים נשתמש לשם כך.

איך מתכננים עיצוב של חדר אמבטיה מפנק

על פניו זה לא אמור להיות שונה מתכנון ועיצוב של חדרים אחרים. ההבדל הוא, חדר אמבטיה לרוב יהיה קטן יותר וכן הוא יצטרך להכיל יותר אלמנטים ופריטים שיש להם משמעות מעשית. כלומר הם לא מיועדים אך ורק לעיצוב וקישוט, אלא בעיקר לצורך שימוש.

לכן אנחנו צריכים לדעת כיצד לחלק את החדר בצורה נכונה, איפה להציב כל דבר ואיך לעשות את זה באופן שישרת את המטרה שלנו, והיא לייצר חדר אמבטיה מפנק בדירה החדשה שלנו.