הטיפולים המומלצים ביותר בהשמנת יתר

על פי הערכות מומחים רבים בארץ ובעולם, מחלות הקשורות להשמנה עלולות להיות המחלות המשמעותיות והנפוצות ביותר במאה ה21. מדובר בתופעה כלל עולמית אשר עלולות להשפיע על דורות של אנשים מכאן והלאה. ההסבר לכך טמון בהיבטים שונים

תופעות השמנה עלולות להוביל למחלות שונות, עקב בעיות שנגרמות לתפקוד הלב, בעיות במערכת הדם, סוכר ועוד. מעבר לכך, הרבה פעמים תופעות השמנה גם יכולות לייצר בעיות פיזיולוגיות שונות אשר משפיעות על התפקוד בצורות שונות. צריך גם לקחת בחשבון את העובדה, ילדים שמתמודדים עם בעיה זו, נאלצים להתמודד עם בעיות חברתיות שונות, בעיות נפשיות, דימוי עצמי נמוך ועוד.

מה זו השמנת יתר?

כשמדובר על תופעות השמנה, הכוונה כמובן למצב של השמנת יתר. מצב איתו מתמודדים, על פי הערכות 6 מכל 10 אנשים בעולם. מדובר על מצב בו חישוב BMI הוא גבוה מהמצב הנדרש על פי משתנים מסוימים. כלומר, המשקל של המטופל הרבה יותר גבוה מזה שאמור להיות על פי הערכות.

חשוב להדגיש, ישנם מצבים שונים של השמנת יתר. לא כל מצב בהכרח דומה לשני, גם לא כל מצב בהכרח מוביל לבעיות חברתיות ונפשיות. יחד עם זאת, בהחלט יתכן שאם אדם מתמודד עם השמנת יתר, הרי שהוא ימצא את עצמו מתמודד גם אם מצבים מורכבים יותר, בין אם זה מבחינה בריאותית ובין אם זה מבחינה אחרת. כלומר, אנחנו יכולים למצוא את עצמנו מתמודדים במצב בו עם הזמן, הסיטואציה תהיה הרבה יותר מורכבת מבחינתנו.

לשמחתנו, במהלך השנים נמצאו לא מעט דרכים כיצד לטפל במצב של השמנת יתר. היום יש הרבה יותר מחקר בנושא, יש הרבה יותר אנשים העוסקים בכך, נוצרו הרבה יותר כלים ואמצעים אשר מטרתם לעזור בשביל למצוא אופציות כיצד להתמודד עם מצב שכזה.

כיצד אשר לטפל בבעיה?

לפני שניגשים להתמודד עם הבעיה, חשוב להבהיר, השמנת יתר היא איננה רק מצב פיזי אלא גם מצב נפשי. כלומר, יש לטפל בבעיה גם בהיבט הפיזי וגם בהיבט הנפשי של הבעיה. לכן חשוב לעבוד עם אנשי מקצוע שמתמחים גם בהיבט זה. כמו כן, הטיפול חייב להיות אינדיבידואלי בשביל שיהיה ניתן לקבל את המענה הנכון.

ניתן למצוא תרופות וכדורים שיכולים לעזור בהתמודדות עם המצב, כמו כן אפשר לעבור טיפולים פולשניים שיאפשרו לייצר מצב אחר, וכן אפשר להשתמש באנשי מקצוע שיבנו תפריטים מתאימים בשביל להוריד במשקל ולחזור אל מצב סביר על פי המדדים. חשוב להדגיש, כל דבר שעושים, יש לבצע בהתאם לבדיקות דם ובדיקות אחרות שיכולות להציג תמונת מצב.

לפני סיום נציין, מי שבוחר לעבור טיפולים כנגד השמנת יתר חשוב שיעשה זאת כמה שיותר מוקדם, בשביל שיוכל לטפל בבעיה בצורה אופטימלית ולא לחכות שהמצב יחמיר יתר על המידה.