המדריך לבחירת ריצוף חוץ

ריצוף חוץ

ישנן דרכים שונות בעזרתן אנחנו יכולים לתכנן ולעצב את החצר או את הגינה שלנו. באופן טבעי, אם יש לנו שטח חיצוני, פתוח, אז נרצה להשתמש ברוב רובו בעזרת דשא או אדמה, על מנת לגדל גידולים שונים, על מנת לייצר במקום עיצוב טבעי ייחודי ומרשים, וכן על מנת שהילדים או הנכדים שלנו יוכלו לשחק במקום.

אך מעבר לכך, אנחנו גם נרצה לעצב את המקום בעזרת אריחים אשר מיועדים עבור ריצוף חוץ. אריחים אלו ישרתו אותנו לצרכים שונים. למשל, על מנת שנוכל לייצר חיבור נכון בין המבנה לגינה או לחצר, על מנת להציב במקום ריהוט גן או פריטים אחרים, וכן לצרכים רבים נוספים על פי האופן בו אנחנו מתכננים להשתמש במקום.

איך בוחרים אריחים בצורה נכונה?

בחירה של ריצוף חוץ מתבצעת על פי פרמטרים שונים. אנחנו נציג אותם בחלק הבא של המאמר. לפני כן, נסביר בקצרה, באילו אמצעים וכלים אנחנו יכולים להשתמש בשביל לבצע את הבחירה הטובה ביותר עבורנו.

חשוב להדגיש, תהליך הבחירה הוא בעל משמעות ארוכת טווח. הרי, אם אנחנו מתכננים, מעצבים ובונים את המבנה עצמו וכן את השטח החיצוני שלו, סביר להניח שאין לנו כוונה לעשות שינויים בזמן הקרוב. לכן חשוב שאנחנו נתייחס לבחירה שלנו במובן, שמדובר בבחירה לשנים רבות, ואין לנו כוונה לשנות אותה בעתיד.

לשם כך, נשתמש באנשי מקצוע רלוונטיים, תוכנות הדמיה אשר יכולות להציג בפנינו אופציות שונות, מדריכים אשר יכולים לספק לנו מידע וכמובן רצוי להכיר קטלוגים של חברות שונות, על מנת להכיר דוגמאות ועיצובים בסגנונות שונים.

3 פרמטרים לבחירה חכמה

על מנת לבחור אריחי ריצוף חוץ בצורה נכונה, אנחנו צריכים להקפיד על מספר פרמטרים, אותם נציג כעת:

פרמטר ראשון – עיצוב וסגנון. הכל מתחיל בשאלה איזה סגנון אנחנו רוצים לייצר במקום. האם אנחנו מחפשים סגנון ועיצוב מסוימים, או שאנחנו מוכנים להסתפק בסגנון ניטראלי, שאין לנו משמעות מיוחדת. רצוי לבחור סגנון מתאים לעיצוב הכללי של המקום ויחבר בצורה מדויקת בין החלק הפנימי לחלק החיצוני.

פרמטר שני – עמידות ואמינות. מאחר והמטרה שלנו היא שהריצוף ישתמש אותנו למשך שנים רבות, אנחנו צריכים לבחור אריחים חזקים ואיכותיים, אשר ישרתו אותנו במשך שנים רבות. יש לבחון את יכולת השחיקה שלהם ועד כמה באמת אנחנו יכולים להשתמש באריחים, מבלי לחשוש שייגרם להם נזק.

פרמטר שלישי – תנאי חוץ. עלינו לזכור, אריחי ריצוף חוץ אמורים להיות מסוגלים לעוד בתנאי מזג אוויר שונים. בין אם מדובר בלחות, בין אם מדובר בגשמים וסערות, וכן באופן כללי, אנחנו צריכים להיות מסוגלים לתחזק אותם בצורה יעילה ואיכותית, מבלי שנצטרך לעבוד קשה מדי. סביר להניח שעם הזמן הם יספגו לכלוך ודברים אחרים, הרבה מעבר לריצוף פנים, בגלל המיקום שלהם.