המדריך לבחירת פנסיון לכלב

בית מלון לכלבים

כשאנחנו יוצאים לנופש בארץ או בחו"ל, גם לכלבים שלנו מגיע חופשה נעימה ומיוחדת. אנחנו יכולים להשאיר אותו אצל בני משפחה, חברים או שכנים, אך אנחנו יכולים גם לשכור עבורו חדר בפנסיון, שם יטפלו בו עד שאנחנו נחזור וניקח אותו.

על פניו, זה הרבה יותר זול ופשוט לבקש מבן משפחה, חבר או אדם אחר שאנחנו מכירים וסומכים עליו לטפל בו בזמן זה. אך זה עלול להיות בעייתי משני היבטים. ראשית, זה ייאלץ אותנו להטריח אותו, דבר שעלול להיות בעייתי. שנית, אם הכלב שלנו לא יתנהג יפה, ויתקשה להסתגל למקום, אז אנחנו עלולים להיות בבעיה, בוודאי אם נמצאים במקום מרוחק ואין לנו אפשרות לטפל בכך.

פנסיון הוא הפתרון האידיאלי

פנסיון הוא מה שמוכר גם בשם בית מלון לכלבים, הוא מקום אשר מאפשר לאנשים אשר יוצאים לטיולים ונופש, בין אם מדובר ביום אחד ובין אם מדובר במקרים יותר ממושכים, להשאיר את הכלב שלהם אצל בעלי מקצוע, אנשים בעלי ניסיון וידע, והם יטפלו בכלב עד שבעליו חוזר מהנופש.

חשוב לציין, אפשר להשאיר את הכלב בפנסיון במקרים שונים, זו לא חובה להשאיר אותו רק במקרים של נופש או טיול, אפשר גם להשאיר אותו במקרה שלא נמצאים יום ספציפי בבית או כמה ימים, מסיבה אחרת. בכל מקרה, יש לוודא שהפנסיון ערוך ויש אכן אפשרות להשאיר אותו למשך הזמן בו אנחנו מעוניינים.

מה אנחנו יכולים למצוא בפנסיון

בית מלון לכלבים בדרך כלל הוא מבנה על קרקע, שיש בו מגוון חדרים בהם ניתן לאכלס כלב אחד או יותר, תלוי בגודל ותלוי במצבו. לצד המבנה, לרוב, אפשר למצוא גינה, חצר, או מקום אחר בו הכלב יכול לשוטט, לטייל, חופשי ללא שום בעיה. במקרים מסוימים, הצוות במקום מוציא את הכלבים גם לטיולים ארוכים יותר בשטח.

מלבד טיולים, הצוות במקום גם מספק לכלבים מזון ושתייה כפי שהם צריכים, אם יש צורך בתנאי טיפול מיוחדים אז מספקים להם גם אותם. יש בתי מלון שגם מספקים לכלבים טיפולי יופי וטיפולים אחרים על פי דרישה. אך זה מעבר לתשלום הבסיסי על שהות במקום, תשלום שנקבע פר לילה.

כיצד בוחרים פנסיון?

כפי שכל אחד מאיתנו בוחן היטב את בית המלון אליו הוא נוסע, כך יהיה נכון אם יבחן בית מלון לכלבים לפני שהוא מזמין בו מקום לכלב שלו. מאחר והכלב אמור לשהות בו מספר ימים, חשוב לבחון את התנאים, את הצוות, עד כמה הם ערים לצרכים של הכלבים אשר שוהים אצלם ועד כמה לקוחות אשר משאירים אצלם כלבים למשך מספר ימים או מעבר לכך, מרוצים מהם.

בין היתר, חשוב לבדוק שהמקום מספק את כל התנאים הקשורים למזון, שתייה, טיולים, אבטחה, וכן שהמקום נמצא בקשר ישיר גם עם צוותים רפואיים במידת הצורך, כולל ווטרינר של בעל הכלב, וכן עם הבעלים בשביל לעדכן אודות מצבו של הכלב, כולל בסרטונים ותמונות.