פתיחת סתימה בשירותים – איך תמנעו היווצרות של סתימה בשירותים?

פתיחת סתימה בשירותים

הרבה אנשים מוצאים את עצמם מתמודדים עם סיטואציה מאוד לא נעימה של סתימה בשירותים. סיטואציה זו נוצרת מסיבות שונות אשר בדרך כלל תלויות במי שמשתמש בשירותים, בין אם זה דיירים, עובדים,לקוחות או כל גורם אחר.

סתימה בשירותים היא מצב בו המים באסלה עולים ולא יורדים. כלומר, בכל פעם שאנחנו מורידים את המים אחרי שמסיימים לעשות את הצרכים שלנו, במקום שהמים יירדו והמצב יחזור לקדמותו, המים נשארים ואיתם גם כל מה שיש בתוך האסלה. מצב זה הוא בעייתי, מאחר והמים יכולים לעלות על גדותיהם ולשטוף את השירותים.

מדוע חשוב לטפל בבעיה כמה שיותר מהר?

כמו במקרים של סתימות באמבטיה או בכיור, יש צורך לטפל בסתימה של השירותים כמה שיותר מהר ולא להמתין עם זה. אם אנחנו נחכה עם הטיפול, לא רק שלא נוכל להשתמש באסלה, אלא נחמיר את הבעיה. זה יכול לייצר ריחות מאוד לא נעימים במקום ובעיה קשה של היגיינה.

הטיפול בבעיה חייב להיות יסודי, ועל כן עלינו להזמין מומחה בתחום של פתיחת סתימה בשירותים. אינסטלטור שיש לו את כל האמצעים הדרושים להתמודד עם הבעיה, וכמובן מישהו שיכול להגיע אלינו כמה שיותר מהר. הוא יצטרך לאבחן את מקור הבעיה ולראות כיצד ניתן לטפל בה בצורה נכונה על מנת שהיא לא תשפיע עלינו ולא תחזור.

כיצד נמנעים מסתימה בשירותים?

בשביל לא להגיע למצב בו נצטרך להזמין איש מקצוע, יהיה נכון מצידנו לעשות כל מה שניתן בשביל להימנע מסתימה בשירותים. לשם כך יש לבצע מספר דברים ולהימנע מלבצע דברים אחרים. לפני שנציג מה צריך לעשות וממה צריך להימנע, חשוב לציין שהסתימה עלולה להיווצר לא רק בגלל ההתנהלות שלנו, אלא גם בגלל בעיות בצנרת.

ככל שהמבנה יותר ישן, הצנרת יותר ישנה. זה אומר, שהיא יותר שחוקה ויש לה יותר בלאי. לאורך זמן, זה יכול לייצר מצב שההיתכנות לסתימות תהיה הרבה יותר גבוהה. אומנם אי אפשר להחליף את הצנרת כולה, אך ייתכן שיהיה אפשר לתקן את הנקודות בהן היא שחוקה או שיש בלאי, וכן, ייתכן שיהיה ניתן לטפל נקודתית באזורי הבעיה.

בכל מקרה בשביל להימנע מסתימה בשירותים, יש לוודא שלא זורקים לאסלה דברים שיכולים לייצר סתימה, החל ממגבונים לחים, גלגלי נייר טואלט, טמפונים ודברים אחרים שלא מתפוררים ועלולים לחסום את המעבר של המים. מנגד, יש להציב במקום פח אשפה וכן לתלות שלט שיורה לכל המשתמשים במקום, לזרוק את הפריטים הנ"ל בפח האשפה.

צריך לציין, הסיכוי לסתימה במקומות בהם יש כמות משתמשים גדולה בשירותים, הוא כמובן גבוה יותר מאשר בדירת מגורים. ההסבר לכך הוא פשוט, ככל שמשתמשים יותר אנשים, אז הרבה יותר דברים נזרקים לתוך האסלה. במקומות אלו חשוב לשים תשומת לב רבה, מה נזרק ומה אנשים באמת עושים עם הפריטים שציינו.