זקוקים לחברה שתנהל את המבנה? הנה כל מה שאתם חייבים לדעת

חברת ניהול נכסים

ניהול מבנה, פרטי, עסקי או אחר, הוא דבר לא פשוט. זה דורש הרבה מאוד זמן, תשומת לב, סבלנות, התייחסות לפרטים קטנים וגדולים, עבודה מול בעלי מקצוע מגוונים מחד ומאידך צריך לעבוד מול בעלי הנכסים במבנה והדיירים שלהם.

זו אחת הסיבות, מדוע יותר ויותר בעלי מבנים ונכסים בפרט, מעדיפים להשאיר את תחום הניהול בידיי חברות מקצועיות המתמחות בכך ולא לעשות את זה בעצמם. במילים אחרות, הם מעדיפים לשכור את שירותיה של חברת ניהול נכסים מקצועית שמתמחה בתחום זה.

מה זו חברת ניהול?

ניהול נכסים הוא תחום יחסית חדש בישראל. הוא הגיע מארצות הברית ומאירופה, שם הוא מאוד מקובל מזה עשרות שנים. למעשה, מדובר על חברה שלוקחת לעצמה את ניהול המבנה מידיו של ועד הבית הידוע והמוכר, ומנהלת אותו עבור בעלי המבנה, בעלי הנכסים והדיירים.

הניהול מבוסס הן על הצד הלוגיסטי, התחזקותי באופן שוטף וכן בכל עת שנדרש במקרים מיוחדים. קרי חשמל, אינסטלציה, גננות, וכל דבר אחר. וכן הוא מתבסס על כל מה שקשור להיבט הכספי, הבירוקרטי, מול בעלי הנכסים, הדיירים, הרשויות וכל גורם אחר.

כיצד זה יכול להועיל לנו?

חברת ניהול נכסים יכולה להועיל לנו במספר היבטים:

ראשית, בזכות הצוות המקצועי ואנשי המקצוע השונים שהיא מעסיקה או עובדת איתם, אנחנו יכולים ליהנות מתחזוקה איכותית של המבנה, מה שמשפר במידה ניכרת את איכות החיים במבנה וכן מעלה את ערך המבנה והנכסים בו.

שנית, חברת ניהול נכסים יכולה לפנות לנו לא מעט זמן ולקחת מאיתנו תחומי אחריות שונים. במקום שאנחנו נתעסק בכל הנושא של ניהול המבנה ותחזוקתו, יש גורם מקצועי שאחראי על הכל. כך אנחנו לא צריכים לבזבז זמן ולא צריכים לעסוק בנושאים שאנחנו לא מבינים בהם.

שלישית, התהליך הרבה יותר נוח, פשוט, משרת אותנו בצורות שונות לאורך תקופה ממושכת, בוודאי עוזר לנו ליהנות מחיים הרבה יותר נעימים במבנה. בזכות העובדה שהחברה מעסיקה צוות של בעלי מקצוע ואנשים עם ניסיון, אזי שהמבנה מתוחזק בצורה הרבה יותר טובה.

מה אנחנו צריכים לדעת על בחירת חברת ניהול נכסים

הדבר החשוב ביותר שעלינו לבדוק הוא, שלחברה יש ניסיון רב בתחום, מוניטין טוב והיא נחשבת לחברה איכותית בתחום. חשוב לוודא, לא רק שהחברה מנוסה בתחום של ניהול מבנים ונכסים, אלא שהיא גם מתמחה ספציפית במבנים כמו שלנו, בין אם מדובר במבנה מגורים פרטי ובין אם מדובר במבנה עסקי או מסחרי.

דבר שני שחשוב לבדוק, שהחברה מעסיקה בעלי מקצוע בתחומים שאנחנו צריכים ומחפשים. בין אם מדובר בחשמלאים, אינסטלטורים, טכנאים למעליות, דודים וכדומה. יש לבחון האם החברה מספקת שירות רק למבנה בחלקים המשותפים שלו או גם לנכסים נכללים בו על פי הצורך של הבעלים והדיירים השונים.