כל מה שאתם חייבים לדעת על פריקת מכולות

אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך של יבוא או יצוא, מעבר לארץ אחרת או כל דבר שקשור לניוד של סחורות, ציוד וחפצים ממדינה למדינה, זה כל מה שקשור לנושא ניידות מכולות ממדינה למדינה ופריקתן בנמלים.

כפי שאנחנו יודעים, כאשר ברצונו להעביר ציוד, אישי, עסקי או אחר, ממדינה למדינה, ניתן לעשות זאת דרך היבשה, ים או באוויר. במקרים רבים יש צורך לשכור מכולות לשם כך, ואז ניתן להעביר את הדברים בצורה נכונה ובטוחה, באופן כזה שהכל יגיע בשלום ובצורה שלמה. לאחר שפורקים את המכולות, אפשר להעביר את הפריטים השונים אל יעדם הסופי.

כיצד מתבצע התהליך?

התהליך מתחיל אצל מלקטים. הם האנשים שמקבלים את הפריטים השונים ודואגים לעטוף אותם בניילונים, להדביק להם את המדבקות הנכונות אשר מספקות מידע אודות המקום אליו משלוח להגיע, הלקוח שאמור לקבל אותו, וכל פרט חיוני עבור ביצוע המשלוח בצורה נכונה.

חשוב לומר, מלקטים יהיו אלו שגם יקבלו את הפריטים השונים במחסנים, כאשר המכולה תגיע אל הנמל ומשם יעבירו את הפריטים אל המחסנים השונים. הם ידאגו לקטלג את הפריטים ולהכין אותם לקראת המשלוח אל הלקוח או אל הגורם שאמור לקבל אותם.

בין לבין, המשלוח אמור לעשות את דרכו במכולות מתאימות, באמצעות משאיות אל הנמל ומשם אל מקום היעד אליו הן אמורות להגיע. ישנו תהליך שאמור להתבצע כאשר הוא יוצא מהארץ וכן כאשר הוא מגיע אל ארץ היעד, זאת על מנת שיהיה ניתן להוציא ולהכניס את הדברים בצורה מסודרת ומאורגנת.

לא רק דרך הים

נהוג לחשוב שהעברת מכולות מתבצעת אך ורק דרך הים. זה לא מדויק. אומנם במדינת ישראל זו הדרך האידיאלית לעשות את זה, מאחר ואין לנו גבולות יבשתיים כמו באירופה, וכן במקרים רבים זה אפשרי וזול יותר לעשות את זה דרך הים ולא באוויר, אך לא בכל מקום זה כך.

למשל, במדינות רבות נהוג לבצע העברה של מכולות דרך גבולות יבשתיים, למשל באירופה, צפון או דרום אמריקה, וכן במקרים שניתן אפשר גם לעשות את זה גם באמצעות נמלי אוויר. בכל מקרה, תמיד יש צורך בעבודתם של מלקטים אשר יאספו את הפריטים השונים וידאגו לסדר אותם, לארגן, ולוודא שכל הפריטים יהיו מוכנים לקראת השלבים הבאים.

מי משתמש בשירות שליחת מכולות

כפי שציינו בתחילת המאמר, מעבר של מכולות ממקום למקום, ממדינה למדינה, יכול להתבצע לצרכים שונים ומגוונים. כך למשל, זה יכול להתבצע על ידי אנשים פרטיים שמבקשים לעשות רילוקיישן, זה יכול להתבצע גם על ידי אנשי עסקים וגורמים אחרים אשר מבקשים לייצא ולייבא חפצים ופריטים שונים.

התהליך אמור להתבצע באופנים דומים, כאשר ההבדל הוא באופן הקבלה והשחרור של הפריטים השונים וניודם אל מקום היעד שלהם