כיצד לבחור קרנות השקעה בנדל"ן בחו"ל?

פרקטים

מחירי הנדל"ן המאמירים בארץ לא חייבים למנוע מכם להשקיע בנדל"ן בחו"ל. עם קרן ההשקעות הנכונה תוכלו לפתוח עבורכם אפיק השקעה חוץ-בורסאי חדש שלא דורש מכם הון עצמי רב, או להיות בעלים של נכס. ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על תהליך בחירת הקרן הנכונה. 

מחירי הנדלן הגבוהים בישראל עלולים למנוע השקעות בנדל"ן מקומי אולם באמצעות קרן השקעה בנדל"ן בחו"ל והון עצמי קטן משמעותית, ניתן להשקיע בנדל"ן זר. החשש המרכזי בבחירת קרן, הוא שמרגע ההשקעה בה המשקיע לא יכול לשלוט על מהלכיה. לכן, בחירת הקרן הנכונה מקבלת משנה תוקף:

ריכזנו מספר שיקולים חשובים:

ניסיון העבר של הקרן:

איש לא יכול לחזות את העתיד, אולם בדיקה של ניסיון העבר של הקרן יוכל להעיד על יכולתם המקצועית. באפשרותכם לבקש מהקרן פירוט על השקעות העבר שלה, לשוחח עם המנהלים שלה ולנסות לאמת את המידע שהם נותנים לכם עם מידע שבדקתם באופן עצמאי. לאחר בדיקה כזו תוכלו להיות בראש שקט הרבה יותר.

בדקו בטוחות שהקרן מספקת:

השקעת נדל"ן בחו"ל עשויה לגרור מצבים בלתי צפויים וחשיפה להסדרים משפטיים שונים מאלו הנהוגים בארץ; עליכם לוודא שהקרן מספקת בטוחות ראויות כגון בדיקה יסודית על המצב המשפטי של הנכס; האם הוטלו עליו עיקולים, מיהו המוכר, מי משעבד את הנכס וכולי. בנוסף, עליכם לראות האם ישנו מנגנון של title insurance- שמבטח את המשקיעים במידה ומתגלה לאחר הבדיקה שעל הנכס הוטלו שעבודים או עיקולים, ומאפשר פיצוי למבוטחים. 

אתגרו את המומחה:

שוק הנדל"ן עלול להיות רווי במאכערים ושרלטנים. לפני שמנופפים בתשואות חלומיות עצרו לוודא שהמומחים לא הפליגו רחוק מידי במחוזות הדמיון. וודאו שיש להם שליטה מספיקה בשוק, שאלו שאלות קשות, בחנו את הטרנדים בשוק המקומי, את הוצאות המיסוי או את המצב הפוליטי במדינה ובקשו מהם לספק תשובות. 

בנוסף, ישנן קרנות השקעה אשר מונפקות בבורסה. ככאלה, הן מחויבות בחובות שקיפות ודיווח מחמירות למשקיעים. למעשה, מרבית מהלכי הקרן חשופות לעיני כלל המשקיעים ומאפשרות להבין לעומק את המהלכים והלוגיקה השולטת בחברות ובכך לספק תעודת ביטוח נוספת למשקיעים.

בחנו האם מדיניות ההשקעה מתאימה לכם:

כל קרן השקעה בנדל"ן בחו"ל בוחרת מדיניות עצמאית; חלקן בוחרות השקעות מסוכנות יותר שיכולות להשיג תשואה גבוהה ובמהירות לדוגמה רכישת קרקע ומכירתה לאחר קבלת היתרי בנייה שונים לקבלן מבצע, וחלקן בוחרות באסטרטגיות סולידיות יותר המתבססות על הכנסה תזרימית לאורך זמן כדוגמת השבחת נכסים. שקלו את האסטרטגיה הכדאית עבורכם לאור מצבכם הפיננסי והצרכים שלכם  

לסיכום, בחירת קרן השקעת נדל"ן בחו"ל עשויה להיות מעט מסובכת אך עם מספר צעדים פשוטים תוכלו לוודא שאתם מפקידים את כספכם במקום הנכון ובידי אנשי מקצוע אמינים.

כנסו לאתר לפרטים: https://www.sminvesting.com/