הכירו את המערה לסנפלינג בישראל

סנפלינג במערת קשת

כשאנחנו חושבים או מדמיינים פעילות סנפלינג, אז התמונה שעולה לנו בראש היא אנשים יורדים מקצה ההר אל הקרקע באמצעות חבלים ויתדות. כך נהוג ברוב המקומות בהם מתבצעת פעילות מסוג זה, כאשר מה שמשתנה זה המקום, הנוף והגובה אותו צריך לרדת.

אך במהלך השנים, התפתחו שיטות, גישות ואופציות לפעילויות סנפלינג מעט שונות. הרי אף אחד לא קבע בחוק שזה חייב להיות במקום פתוח, ואף אחד גם לא קבע שזה צריך להיות מקצה של הר ולא למשל, ממקום גבוה, טבעי, שאפשר לרדת ממנו אל הקרקע בעזרת אותם חבלים ויתדות.

סנפלינג בתוך מערה – מה זה אומר?

אחת הדוגמאות הטובות לפעילות סנפלינג מעט שונה, היא סנפלינג במערת קשת. לפני שאנחנו נסביר מה זה אומר, נפרט בקצרה איך זה אפשרי לעשות סנפלינג בתוך מערה שאמורה להיות לכאורה סגורה.

ההסבר הוא מאוד פשוט, גם במערות, אנחנו יכולים למצוא, מקומות גבוהים, נקיקים נמוכים, מעיינות או מאגרי מים טבעיים אליהם אפשר לרדת בעזרת החבלים. ישנן מערות שונות בעולם, אשר עם השנים, יצרו בהן מקומות מסודרים לסנפלינג, על מנת לייצר חוויה נוספת למטיילים ולמשוך אליהן אנשים שעוסקים בתחום.

כאמור, סנפלינג במערת קשת בגליל המערבי, היא דוגמא טובה לכך. מדובר על סנפלינג שנערך בתוך המערה, אשר בעבר היתה סגורה אך היום היא יותר פתוחה (בעקבות תהליכים גיאולוגיים). המערה כוללת סלע עצום שתלוי באוויר וממנו אפשר לרדת למטה בעזרת סנפלינג. מדובר על פעילות סנפלינג שמאפשרת למטיילים ליהנות מחוויה ייחודית, יוצאת דופן, בה הם תלויים בין שמש לארץ.

כיצד עושים זאת בצורה נכונה

חשוב לומר, בשונה מפעילויות סנפלינג אחרות, כאן לא מדובר מצב בו יורדים בעזרת חבלים ויתדות, אלא יורדים באמצעות חבל המשתלשל מלמעלה למטה. זה הרבה יותר מיוחד ויש שיאמרו שזה גם הרבה יותר מפחיד. לא כל אחד יכול להיות תלוי ככה בין שמיים לארץ.

חשוב לבצע את הפעילות, אך ורק אם אתם מרגישים מספיק בטוחים, חזקים, וכמובן שעליכם לסמוך על הצוות במקום. מדובר על צוות מקצועי שידע לספק את כל מה שאתם צריכים לשם כך. מה שכן, אם אתם מעוניינים בפעילות מסוג זה, עליכם ליצור קשר מראש ולהירשם. אחרי שתסיימו סיבוב אחד, תוכלו לחזור כמובן לסיבוב שני.

מה צריך בשביל סנפלינג במערת קשת

על מנת שתוכלו לבצע סנפלינג במערת קשת בצורה נוחה ובטוחה, חשוב לבוא עם בגדים נוחים, נעליים סגורות ובטוחות, רצוי להביא איתכם כובע, מים, אוכל, כפפות לגלישה. כל מה שכרוך לציוד, תוכלו לקבל במקום כחלק מעלות הפעילות עצמה.

לפני סיום נדגיש, כפי שאתם מתארים לעצמכם, המקום איננו פתוח כל הזמן, שכן בתנאי מזג אוויר חורפיים סביר להניח שהמקום יהיה סגור ולכן עליכם לוודא מראש שבאמת יש אפשרות לבצע את הפעילות כפי שאתם מעוניינים.