עיצוב ותכנון גינות – איך עושים את זה נכון

עיצוב גינה

תהליך של עיצוב גינות ותכנון שלהן הוא מהותי וחשוב, לא רק בגלל העובדה שאנחנו צריכים לדעת כיצד לבצע אותו על מנת להפיק תועלת מרבית מהגינה, אלא בגלל שאם נעשה את זה נכון, הרי שנוכל להשתמש בגינה בצורה אפקטיבית, לחסוך בעלויות הן בזמן העיצוב והבנייה והן בשלבים מאוחרים יותר, וכמובן נוכל ליהנות ממנה יותר. 

על מנת לעצב ולתכנן גינה בצורה נכונה, אנחנו צריכים להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בכך. לשם כך, עלינו לראות מה בדיוק הם מציעים, כיצד הם רואים את השטח שעומד מולם, מה בדיוק נראה להם נכון שאנחנו נעשה עם התנאים שעומדים לרשותנו, בתקציב שעומד לרשותנו. 

לפני שניגע במספר נקודות שקשורות לנושא של עיצוב ותכנון גינות צריך להבהיר, אם מדובר על מבנה חדש, מוטב לבצע את התהליך כבר בשלבי הבנייה ולא לחכות עם זה, כך נוכל ליהנות מהגינה מהשלב הראשון, כך גם נוכל להפוך את הגינה להרבה יותר אפקטיבית. אם מדובר על גינה ישנה, הרי שעלינו לקחת בחשבון את אופי המבנה ואופי השימוש שאנחנו עושים בו. 

לתיאום פגישה אצל חגי תדמור לחצו כאן!

כיצד מעצבים ומתכננים גינה בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה בדיוק אנחנו צריכים, מה התנאים שעומדים לרשותנו, איזה תקציב אנחנו יכולים להשקיע בכל הנושא של עיצוב ותכנון. הרי ברור שלא כל דבר אנחנו יכולים לעשות. 

שנית, עלינו לבחון כיצד אנחנו מחברים משתנים שונים, למשל, משתנה כמו שטח הקרקע, משתנה כמו כמויות המים שעומדות לרשותנו ומשתנים אחרים שיכולים להשפיע כך או אחרת על תכנון ועיצוב הגינה. 

שלישית, חשוב שנבחן מה בדיוק אנחנו רוצים לעשות עם הגינה וכיצד אנחנו רוצים לחלק אותה. זה אומר, האם כל הגינה תהיה לצורך גידולים, האם כל הגינה תהיה מיועדת למשחקים, האם אנחנו רוצים לשלב בין השניים? 

ארבע, כשאנחנו בוחנים את העיצוב והתכנון, עלינו להסתכל על הטווח הרחוק, קרי, כמה כסף נשקיע בכך בעתיד, מה נצטרך לעשות בשביל לשמור על העיצוב והתכנון, כל דבר שקשור כך או אחרת למבנה הגינה ולאופן בו נשתמש בה.