התקנת לוחות סולאריים מה חשוב לדעת ולמי פונים?

אחת המהפכות הגדולות שהתרחשו במהלך השנים, הן בעולם והן בישראל בפרט, זו מהפכה בחשיבה לגבי אופי השימוש במשאבים טבעיים. היום אנחנו יודעים שמוטב לנו להשתמש במשאבים שאינם דורשים השקעה ואינם דורשים שינוי של הטבע, הן על מנת לשמור על כדור הארץ והן על מנת לחסוך בעלויות.

אחת הדוגמאות לכך, זה מעבר משימוש בחומרים המשמשים ליצירת חשמל, לשימוש באמצעים טבעיים, למשל שמש. בעולם ובישראל הפנימו במהלך השנים, שאם יש אפשרות אז מוטב להשתמש לנצל את השמש לצורך הפקת חשמל. לשם כך יש לעבוד עם גורמים המתמחים בתחום של התקנת פאנלים סולאריים על גגות של מבנים ובשטחים פתוחים.

מה זה פאנלים סולאריים ומה חשוב לדעת עליהם

התקנת פאנלים סולאריים מתייחסת להתקנת לוח אשר כולל בתוכו מערכת המאפשרת לספוג את קרני השמש ולהפיק חשמל במשך כל שעות היום. כך אין צורך להשתמש בחומרים שונים שיכולים גם לזהם את האוויר וגם דורשים השקעה ומשאבים. במדינה כמו ישראל, בה במרבית ימות השנה יש שמש, זה משתלם מבחינה כלכלית, הן למדינה, הן לחברות העוסקות בכך והן ללקוחות.

הרעיון הוא מאוד פשוט, אנחנו מזמינים גורם מקצועי שמתמחה בתחום של התקנת פאנלים סולאריים, הוא בוחן את השטח שעומד לרשותנו וממליץ לנו כמה לוחות להתקין על גבי הגג או השטח שעומד לרשותנו. הלוחות יכולים להיות מותקנים על גבי גג המבנה אך גם בשטחים פתוחים על פני האדמה, למשל בשדות או במקומות אחרים.

חשוב לקחת בחשבון שהתקנת המערכת דורשת מימון, וכן יש לקבל את האישורים הנדרשים בשביל שיהיה אפשר לעשות זאת באופן חוקי. היום, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מבנים, הן פרטיים והן ציבוריים, שמפיקים את החשמל בעצמם באמצעות התקנת פאנלים סולאריים.

מה חשוב לדעת על ההתקנה ותפעול הלוחות?

מבחינה טכנית, מה שאנחנו צריכים לדעת הוא, ברגע שנתקין לוחות סולאריים על הגג או במקום אחר, אז המערכת תתחיל לעבוד, הלוחות יספגו את קרני השמש ויפיקו מכך אנרגיה שתאפשר לנו לייצר חשמל.

יחד עם זאת, אנחנו צריכים לדעת שכמות האנרגיה שתופק תלויה בסוג הגג ובמאפיינים שלו. מוטב שיהיה זה גג שטוח, עשוי בטון, שכן אז היכולת של הלוחות להפיק חשמל היא הרבה יותר גבוהה. כמו כן, יש הבדל בין אזורים גיאוגרפיים שונים. באופן טבעי, באזורים חמים נוכל להפיק הרבה יותר חשמל מאשר באזורים קרים.

יש חשיבות לא רק לאופי הגג והמבנה שלו, אלא גם לכמות הלוחות שנרצה להתקין במקום. ככל שנתקין יותר לוחות, כך גדל הסיכוי שאנחנו נוכל להפיק הרבה יותר אנרגיה. מנגד, אם מדובר על מבנה קטן שצורך מעט חשמל, אז באופן יחסי, גם אם נצליח להפיק מעט אנרגיה, עדיין זה ישרת את המטרות שלנו.