עמדות טעינה לרכב – לשם מה הן מיועדות ולמה זה טוב?

עמדות טעינה לרכב

החל משנות התשעים אנחנו יכולים לראות שינוי בעולם הרכב. מעבר לשימוש ברכבים הרבה יותר נקיים, מעבר לשימוש ברכבים הרבה יותר ידידותיים לסביבה, מה שמאפשר לנו גם להימנע מפגיעה בסביבה מצד אחד, ומצד שני, מאפשר לנו ליהנות מכלי רכב הרבה יותר איכותיים, הרבה יותר עמידים, הרבה יותר זולים בטווח הרחוק.

השינוי בעולם הרכב נוצר מכמה סיבות. ראשית, הוא נובע מהעובדה שיש כיום הרבה יותר מודעות לכל הנושא של שמירה על הסביבה. המודעות נובעת מסיבות שונות ומגוונות, הן בקרב הציבור הרחב והן בקרב ממשלות וחברות רכב. שנית, הטכנולוגיה מאפשרת לייצר כלי רכב ידידותיים לסביבה, דוגמא כלי רכב חשמליים, שלישית, יש הכרח כלכלי, זאת בעקבות מחירי הדלק ומחיר הפקתו. על כן, מוטב להשתמש בחשמל.

כלי רכב חשמליים הפכו זה מכבר לרכבים מאוד פופולאריים לשימוש, בוודאי בקרב השוק הפרטי ולראיה, אנחנו יכולים למצוא עמדות טעינה לרכב מסוג זה בלא מעט מקומות. מדובר על עמדות שנמצאות גם בחניונים וחניות פרטיות וגם בתחנות דלק ומקומות האחרים. העיקרון פשוט, בכל מקום בו יש עמדה, אפשר לחבר את הרכב אליה באמצעות פלאג אין מיוחד, וכך בכל פעם אפשר לנסוע עם הרכב בצורה חופשית, עד שיש צורך להטעין אותו מחדש.

לפני שנסביר על המוצר, קרי על עמדת טעינה לרכב, חשוב להדגיש כאן, שהרבה מאוד חברות עסקיות, הרבה מאוד חניונים פרטיים ומקומות אחרים, מתקינים עמדות כאלה, לטובת רווחת הכלל. הרעיון הוא שכל מי שמגיע אל המקום, בין אם מדובר בעובד ובין אם מדובר בלקוח שיש לו רכב חשמלי, יוכל לטעון אותו בעמדה. צריך להדגיש, שמעבר לכך, הרי ניתן להתקין עמדות כאלה גם באופן פרטי, מי שיש לו רכב חשמלי, יכול להתקין אותה בחנייה שלו.

איך מתקינים עמדה חשמלית

הרעיון של התקנת עמדה חשמלית הוא מאוד פשוט. אנחנו מזמינים שירות מהחברה שאחראית על כך, היא תבחן את השטח, תבחן איפה ניתן להתקין את העמדה בצורה נוחה ובטוחה, ייקבע מועד בו המתקין יגיע לבצע את ההתקנה, כמובן שאחרי ההתקנה הוא יבחן את העמדה וכך נוכל להתחיל ולהשתמש בה.

כשאנחנו בוחרים להתקין עמדה, חשוב לוודא שאנחנו מקבלים אחריות מלאה על ההתקנה, אחריות מלאה על המוצר ועל השירות שאנחנו אמורים לקבל מהחברה. אנחנו צריכים לבדוק איך עובד הממשק ועד כמה הוא נוח, כמו כן, יש לוודא עד כמה העמדה חזקה ובטוחה. ישנן עמדות מסוגים שונים, ועל כן, אנחנו יכולים לבחור עיצוב שיתאים לצרכים שלנו, יתאים לסגנון של המקום.

מעבר לכל זה, אסור לנו לשכוח לוודא שאנחנו מקבלים אישור מלא ומפורט על העמדה, על כך שהיא עומדת בתקנים ואכן היא נחשבת בטוחה וניתן להשתמש בה.